Výrobcem Cannasanu je česká společnost Cannasan Pro s.r.o., která svými produkty dokazuje, že v přírodě je cesta ke zdraví, životní harmonii a spokojenosti. Tato víra je dovedla ke konopí setému. Po několika letech výzkumu vyvinuli a nechali si patentovat receptury Cannasanu. Jejich jedinečnost spočívá v kombinaci komplexu kanabinoidů s bylinami, rostlinými oleji a vlákninou.

Pro výrobu se používají pouze certifikované odrůdy rostlin konopí setého s obsahem THC v sušině nižším než 0,2%. Cannasan tak není psychogenní, lze jej užívat bez omezení běžných denních činností. Konopí pěstují na vlastních polích, proto mohou dohlédnout na kvalitu od zasetí semen až po sklizeň dospělých rostlin. Všechny složky, ze kterých je Cannasan vyroben, jsou přírodního charakteru, bez umělých barviv a konzervantů.

Cannasan a konopí seté

Fytoterapie (léčba léčivými rostlinami) je historicky doložená již v daleké minulosti. Konopí je stejně jako ostatní léčivé rostliny používáno tisíce let. V humánní medicíně se využívají k léčbě především odrůdy konopí s vysokým obsahem THC. THC je látka psychogenní, vysoký obsah THC v rostlinách proto ovlivňuje psychiku pacienta, a tím limituje samotnou léčbu. Z výzkumných prací vyplynulo, že snížením obsahu THC na tisíciny promile je zcela odstraněn jakýkoliv psychogenní účinek, naopak tato hladina významně stimuluje imunitní systém organismu. Léčebný potenciál v konopí obsažených látek zůstává zachován. Odstraněním psychogenních účinků konopného preparátu je možné fytoterapii Cannasanem podávat i pacientům, kterým dosud nebylo možné pomocnou léčbu konopím poskytnout (řidiči, policisté, hasiči, učitelé nebo lékaři). Spojením vybraných druhů léčivých rostlin a látek obsažených v konopí bylo dosaženo významné pomoci při léčbě celé řady onemocnění.

V čem je Cannasan jedinečný?

Obsahuje široké spektrum kanabinoidů.
Tělo tak využívá účinků více kanabinoidů najednou (např. CBD, CBG, CBC a dalších) a jejich synergického působení (tzv. entourage efekt).

Přípravek Cannasan funguje na bázi fytoterapie.
Díky speciální přípravě bylinných složek je účinek použitých rostlin vyšší, než když si například ze stejného množství uvaříte bylinkový čaj.

Využívá pozitivních vlastností rostlinných olejů.
U konopného oleje je to pro lidský organismum dokonalý poměr omega-3 a omega-6 nenasycených mastných kyselin (1:3), řepkový olej obsahuje desetinásobně víc omega-3 mastných kyselin než olivový olej a olej z hroznových jader je bohatý na velké množství polyfenolů, esenciálních mastných kyselin a vitamínu E.

Nevzniká tzv. zvonová křivka.
Při užívání jednotlivých kanabinoidů samostatně (např. CBD) dojde po určité době k rezistenci organismu, tělo přestane na látky reagovat a pozitivní účinky užívání kanabinoidů vymizí. Produkty Cannasan obsahují široké spektrum kanabinoidů v kombinaci s účinnými látkami z bylin, lidský organismus tak dokáže využívat účinků kanabinoidů po celou dobu užívání.

Výzkum účinků

Vývoj a výzkum léčebných účinků začal v roce 2015 ve Výzkumném ústavu Cannasan z.ú., s cílem zjistit možnosti využití odrůd konopí s nízkým obsahem THC k léčbě různých onemocnění. Z výzkumných prací vyplynulo, že snížením obsahu THC (psychogenní složka), na tisíciny promile je zcela odstraněn jakýkoliv psychogenní účinek, naopak tato velmi nízká hladina THC významně stimuluje imunitní systém organismu. Léčebný potenciál látek obsažených v konopí (kanabinoidů) zůstává zachován (tzv. enturage efekt).

V roce 2015 aplikovali zcela nový postup zpracování konopí setého pro léčebné využití, spočívající mimo jiné v kombinaci účinných látek z konopí setého a léčivých rostlin. Spojením účinných látek vybraných druhů léčivých rostlin a látek obsažených v konopí bylo dosaženo pozitivních, objektivních a kurativních výsledků při léčbě celé řady onemocnění. V letech 2015 a 2016 byl tento způsob léčby konopím aplikován u rozsáhlého souboru pacientů s různými diagnózami. Výsledky ukazují na mimořádný potenciál využití tohoto způsobu fytoterapie v humánní medicíně, zejména pak u chronických onemocnění.

Poslední prezentované výsledky Výzkumného ústavu Cannasan z.ú. naleznete zde.